Inclut un forum pour discuter l'Ambassade. “Dhuna në familje është krim. Adresse, numéro de téléphone, et email pour l'Ambassade du Kosovo en Paris, France. You may visit or transit Kosovo without a visa for up to 90 days within 6 months with a valid travel document, identification card or a document confirming your identity and nationality. - You are a holder of a valid biometric residence permit issued by one of the Schengen member states or a valid multi-entry Schengen Visa (max. Pershendetje a din dikush me me tregu qfar dokumente po lyp ambasada e Kosoves ne Paris per mi marr pasaportat e ri ,une e kam leternjoftimiun e Kosoves me afat deri ne 2019,por pasaporta nuk kam nese e dini qka po lypet me tregoni ju lutem.Me respekt . - You are a holder of a valid Laissez-Passer issued by United Nations Organizations, NATO, OSCE, Council of Europe or European Union » d'Autres missions du Kosovo en France ︎ ... ju lutem nese ekziton ambasada e kosoves ne franc qitne ne faqe te netit nese ka mundesi sepse kam nevoj per pasaport ju falenderoj per mir kuptimin. net/ fr/ Commentaires au sujet de cette l'Ambassade. Kosova është me popullin dhe qeverinë franceze në këto kohë të vështira dhe zemra tona janë me familjet e viktimave dhe të plagosurit. Kosova është me popullin dhe Qeverinë franceze në këto kohë të vështira dhe zemra tona janë me familjet e viktimave dhe të plagosurit. 15 days stay) 28 Dhjetor 2020 Një Kosovë e fortë dhe e integruar në NATO ë... 28 December 2020 Ministrja Haradinaj-Stublla e filloi vizitën zyrtare në Turqi me vendosjen e një kurore lulesh te Mauzoleu i Presidentit Ataturk Ambasada e Kosovës në Francë e ka dënuar fuqishëm këtë sulm përmes një shkrimi të publikuar në faqen zyrtare në “Twitter”. Nous vous invitons à partager vos expériences avec l'Ambassade de Kosovo — obtenant des visas et d'autres services, localisant le bâtiment, etc. : + 41 (0) 43 343 01 71 Fax: + 41 (0) 43 343 01 73 E-mail: consulate.zurich@rks-gov.net Stafi i Misionit Konsullor: Sami B. KASTRATI - Udhëheqës i Misionit/Ministër Këshilltar - Biografia/ Albanian / English / German sami.kastrati@rks-gov.net Ambasada e Republikës së Kosovës në Vjenë, uron të gjithëve Vitin e Ri 2021! 15 days stay) Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Presidenti i Republikës së Kosovës Zyra e Kryeministrit të Kosovës Kuvendi i Kosovës Ambasada e SHBA-së në Kosovë ka publikuar së fundi një mesazh për të gjithë qytetarët. 15 days stay) numrin ju gjeta ne pagesjaunes.fr per atyre qe s'ju punon truni po goja ma shume kalofshi mire 2.2K likes. Ridizajnuar dhe zhvilluar nga: You may visit or transit Kosovo without a visa for up to 90 days within 6 months with a valid travel document. - You are a holder of a valid biometric residence permit issued by one of the Schengen member states or a valid multi-entry Schengen Visa (max. Visas may be obtained from diplomatic and consular posts of Kosovo in: Please note that you do not need a visa to visit or transit Kosovo, if: Goldeggasse 2/14 1040 Vienna +43(0)1503 11 77 +43(0)1503 11 77 20 - You are a holder of a valid biometric residence permit issued by one of the Schengen member states or a valid multi-entry Schengen Visa (max. Embassy of the Republic of Kosovo in Austria. -You are a holder of a valid Laissez-Passer issued by United Nations Organizations, NATO, OSCE, Council of Europe or European Union Season's Greetings from Kosovo Embassy in London. Shëndet dhe begati në familjet tuaja! Nga kjo ambasadë është bërë thirrje për raportimin e dhunës në familje. Visas may be obtained from diplomatic and consular posts of Kosovo in: You may visit or transit Kosovo without a visa for up to 90 days within 6 months with a valid travel document, or biometric identification card, Please note that you do not need a visa to visit or transit Kosovo, if: Soyez le premier à savoir et laissez-nous vous envoyer un courriel lorsque Ambassade d'Albanie en France / Ambasada e Shqipërisë në Francë publie des nouvelles et des promotions. Në program janë 10 sfida, ku vëmendja bie tek takimi i liderëve aktual, Lyonit me Rennes që ndodhen në pozitën e katërt. - You are a holder of a valid diplomatic and service travel document (max. Ju dëshirojmë shëndet dhe lumturi. -You are a holder of a valid travel documents issued by EU Member and Schengen States, United States of America, Canada, Australia and Japan based on the 1951 Convention on Refugee Status or the 1954 Convention on the Status of Stateless Persons, as well as holders of valid travel documents for foreigners (max. “Ne dënojmë fuqishëm sulmet terroriste në Nicë. Zrinskog 7-8, 10000 Zagreb tel. Por një “përballje kosovarësh” do ta kemi në Stade Auguste Delaune, ku Reims i Valon Berishës dhe Arbër Zenelit takohet […] 15 days stay) “, © 2018 – Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës në Republikën e Kosovës Wishing You all good health & happiness. - You are a holder of a valid travel documents issued by EU Member and Schengen States, United States of America, Canada, Australia and Japan based on the 1951 Convention on Refugee Status or the 1954 Convention on the Status of Stateless Persons, as well as holders of valid travel documents for foreigners (max. Kampionati elitar francez, Ligue 1, sot vazhdon me takimet e javës së 18-të. Happy New Year 2021! Ambasada e Republikës së Kosovës në Austri. Veuillez noter que ce n'est pas un forum pour la large discussion au sujet de la politique extérieure du Kosovo, et de telles matières seront supprimées. You may visit or transit Kosovo without a visa for up to 90 days within 6 months with a valid travel document. 15 days stay) : +385 (0)1 4569 964 faks: +385 (0)1 4551 795, +385 (0)1 4920 149 E-mail: ministarstvo@mvep.hr ambasada e kosoves us, ambasada e kosoves usa, ambasada e kosoves washington dc, ambasada e kosoves ne new york, konsullata e kosoves ne nju jork, ambasada ks usa, ambasada e republikes se kosoves ne shtetet e bashkuara te amerikes, ambasada e republikes se kosoves ne uashington, 15 days stay). Ambasada e Kosovës në Emirate-EBA, Abu Dhabi, United Arab Emirates. » d'Autres missions du Kosovo en France ︎ ... http:/ / ambasada-ks. - You are a holder of a valid biometric residence permit issued by one of the Schengen member states or a valid multi-entry Schengen Visa (max. Ambasada e Republikës së Kosovës në Itali December 31, 2020 at 3:29 AM NJOFTIM Të nderuar bashkëatdhetarë, Ju njoftojmë se me rastin e Fe ... stave të Fundvitit, Ambasada e Republikës së Kosovës në Romë do të qëndrojë e mbyllur më datë 1, 4, 6 dhe 7 janar 2021. - You are a holder of a valid diplomatic and service travel document (max. “Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë e Repblikës së Kosovës dhe Ambasada e Francës në Kosovë ofrojnë bursa të nivelit Master për studentë kosovarë që dëshirojnë të studiojnë në një universitete franceze, për vitin akademik 2019-2020.”, thuhet tutje. Ambasadorja Geci Sherifi mbajti një ligjëratë në Universitetin e Uppsala Republika e Kosovës dhe Republika e Letonisë nënshkruajnë Marrëveshjen për Eliminimin e Tatimit të Dyfishtë Ambasadorja Geci Sherifi vizitoi Bibliotekën Qarkulluese të Stokholmit – promovon leximin në gjuhën amtare - You are a holder of a valid travel documents issued by EU Member and Schengen States, United States of America, Canada, Australia and Japan based on the 1951 Convention on Refugee Status or the 1954 Convention on the Status of Stateless Persons, as well as holders of valid travel documents for foreigners (max. 15 days stay). - You are a holder of a valid Laissez-Passer issued by United Nations Organizations, NATO, OSCE, Council of Europe or European Union Adresa: Ambasada/Konsullata e Republikës së Kosovës në Francë Ambassade de la République du Kosovo en France 61, Avenue de la Grande Armée – 75116 Paris Tel: 00 33 (1) 45 00 02 06 Fax: 00 33 (1) 45 00 02 40 E-mal: embassy.france@ks-gov.net consulate.paris@ks-gov.net Ambasada e Zvicrës në Prishtinë përveq vizave për Zvicër ka filluar të lëshoj viza Shengen për banorët e Kosovës që dëshirojn të udhëtojn në Austri, Francë dhe gjithashtu prej 01.04.2011 lëshon vizat për banorët e Shqipëris që dëshirojn të udhëtojn në Zvicër. - You are a holder of travel documents issued by EU Member and Schengen States, United States of America, Canada, Australia and Japan based on the 1951 Convention on Refugee Status or the 1954 Convention on the Status of Stateless Persons, as well as holders of valid travel documents for foreigners (max. Adresa: Eugen Huber-Strasse 19a 8048 Zürich Tel. You may visit or transit Kosovo without a visa for up to 90 days within 6 months with a valid travel documents. Fjalimi i Ministres Haradinaj-Stublla në perurimin e shtatores së Gjergj Kastriotit – Skenderbeut, 28 nëntor 2020 Vizita zyrtare e Ministres Meliza Haradinaj-Stublla … Please note that prior to traveling to Kosovo you need to notify diplomatic and consular posts of Kosovo in: Please note that you do not need a visa to visit or transit Kosovo, if: Tous droits réservés. Konsullata në Cyrih. Lulzim Pllana - Ambassador. -You are a holder of a valid Laissez-Passer issued by United Nations Organizations, NATO, OSCE, Council of Europe or European Union Consulate & Embassy Ambasada e Kosovës në Tokio për momentin nuk ofron shërbime konsullore të vizave për qytetarët e huaj si dhe shërbime të lëshimit të dokumenteve për qytetarët e Kosovës deri në një njoftim tjetër. - You are a holder of a valid biometric residence permit issued by one of the Schengen member states or a valid multi-entry Schengen Visa (max. Terroristët nuk do të fitojnë”, ka shkruar […] Ce site web n'est pas fourni par la l'Ambassade et vos commentaires ne pourraient pas être vus par son personnel. You may visit or transit Kosovo without a visa for up to 90 days within 6 months with a valid travel document. SPINP AGENCY, Prioritetet e reja të Politikës së Jashtme të Kosovës, International recognitions of the Republic of Kosovo, Consular missions of the Republic of Kosovo, Kosovo in the International Court of Justice, INFORMATIONS ON CONSULAR SERVICES FOR THE DIASPORA, DOKUMENTET PUBLIKE QË CERTIFIKOHEN - VULOSEN - ME APOSTILE, SPECIAL CATEGORIES EXEMPTED FROM VISA REQUIREMENTS. You need a visa to visit or transit Kosovo. Avdiu në një postim në rrjetin social Facebook kërkoi nga mediat në Kosovë verifikimin e lajmeve para publikimit, pasi sipas tij, ekziston një tendencë e mediave serbo-ruse për prodhimin e lajmeve të rreme, duke […] You need a visa to visit or transit Kosovo (Except diplomatic and service passport holders) Ambassades du Kosovo dans le monde entier. naimi. Lulzim Pllana - Ambasador. 15 days stay), Please note that you do not need a visa to visit or transit Kosovo, if: Votre adresse e-mail ne sera pas utilisée à d'autres fins, et vous pouvez vous désabonner à tout moment. ambasada e republikës se kosoves ne france adresa : 61 avenue de la grande armme 75116 paris telefoni 01 45 00 02 06 sdi sa e keni vrejt po spo duket qe kjo eshte websajti zyrtar keshtu qe spo me duket qe ka me pas kush me ju kthy pergjegjen ne komente. Misioni Konsullor i Republikës së Kosovës në Cyrih. -You are a holder of a valid travel documents issued by EU Member and Schengen States, United States of America, Canada, Australia and Japan based on the 1951 Convention on Refugee Status or the 1954 Convention on the Status of Stateless Persons, as well as holders of valid travel documents for foreigners (max. Goldeggasse 2/14 1040 Vienna +43(0)1503 11 77 +43(0)1503 11 77 20 208 were here. REPUBLIKA E KROACISË Ministria e Punëve të Jashtme dhe Evropiane e Republikës së Kroacisë Trg N.Š. REPUBLIKA E AUSTRISË. Showing comments 811–820 of 997, newest first. Visas may be obtained from diplomatic and consular posts of Kosovo in: You may visit or transit Kosovo without a visa for up to 90 days within 6 months with a valid travel dcoument. - You are a holder of a valid travel documents issued by EU Member and Schengen States, United States of America, Canada, Australia and Japan based on the 1951 Convention on Refugee Status or the 1954 Convention on the Status of Stateless Persons, as well as holders of valid travel documents for foreigners (max. Ambasadori i Kosovës në Francë, Qëndrim Gashi, ka thënë se ata e dënojnë fuqishëm sulmin terrorit në Nice. Mos e … Ambasada e Republikës së Kosovës në Paris / … Visas may be obtained from diplomatic and consular posts of Kosovo in: Please note that you do not need a visa to visit or transit Kosovo, if: Sun, 20 Sep 2009 17:05 EDT. You need a visa to visit or transit Kosovo. “Ne dënojmë fuqishëm sulmet terroriste në Nice. Visas may be obtained from diplomatic and consular posts of Kosovo in: Tirana, Albania Ambasada e Republikës së Kosovës në … You may visit or transit Kosovo without a visa for up to 90 days within 6 months with a valid travel document, or biometric identification card. - You are a holder of a valid Laissez-Passer issued by United Nations Organizations, NATO, OSCE, Council of Europe or European Union 15 days stay) deklaratË nga ambasada e shba-ve Ambasadorët e SHBA-ve Kosnett dhe Tan mbështesin Prokurorinë Vendore të Krimeve të Luftës duke u takuar me Prokurorinë Speciale të Kosovës Deklaratë e shefave të misioneve të Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të … Since Kosovo's declaration of independence, it has been recognised by 98 UN member states, as well as the Republic of China (Taiwan), Sovereign Military Order of Malta, the Cook Islands and Niue. This page is a list of diplomatic missions of Kosovo.Kosovo maintains 31 embassies abroad. Shtetasit e Republikës së Kosovës mund të udhëtojnë pa viza në Shqipëri, Turqi, Maqedoni, Mal të Zi, Serbi dhe Ishujt Maldive. REPUBLIC OF AUSTRIA. Konsulli i përgjithshëm i Kosovës në Gjenevë, Ramadan Avdiu, ka demantuar një lajm të disa ditëve më parë të mediave serbe. deklaratË nga ambasada e shba-ve Ambasadorët e SHBA-ve Kosnett dhe Tan mbështesin Prokurorinë Vendore të Krimeve të Luftës duke u takuar me Prokurorinë Speciale të Kosovës Deklaratë e shefave të misioneve të Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të … You need a visa to visit or transit Kosovo. 15 days stay). You need a visa to visit or transit Kosovo.. 15 days stay) La source la plus précise pour des informations sur des ambassades, Pershendetje km nje pytje e kam qu patent shoferin para se mi ba ni vjet qe jetoj ne franc me perkthy mirpo mu kan pergjigj ma kan myp nje leter cka e cka kam drejt mi grajt qysh doket aj dokument mos din naj kush ma qoni fotografi si duket se spo di as vet qfar letre esjt, Copyright © 2007–2021. Gëzuar Vitin e Ri 2021! “ You need a visa to visit or transit Kosovo. Për të udhëtuar në vende tjera, shtetasve kosovarë iu lëshohet viza në Ambasadat e këtyre vendeve ose në Ambasadat përgjegjëse për lëshimin e vizave përkatëse. Mother Theresa Square Prishtina (Photo) Photo by: Arben Llapashtica 15 days stay) - You are a holder of diplomatic and service travel document (max. pasaport - You are a holder of a valid biometric residence permit issued by one of the Schengen member states or a valid multi-entry Schengen Visa (max. Ata theksuan se dhuna në familje është një krim i cili nuk duhet duruar, por që duhet të raportohet. Visas may be obtained from diplomatic and consular posts of Kosovo in: Please note that you do not need a visa to visit or transit Kosovo, if: Showing comments 1–10 of 997, newest first. 15 days stay) - You are a holder of a valid Laissez-Passer issued by United Nations Organizations, NATO, OSCE, Council of Europe or European Union You may visit or transit Kosovo without a visa for up to 90 days within 6 months with a valid travel document. zgjedhjet e jashtËzakonshme pËr kryetar nË komunËn e podujevËs dhe mitrovicËn e veriut Shtetasit kosovarë që hynë në Kroaci duhet të vetizolohen 14 ditë GËZIM KASAPOLLI - Ambasador i Republikës së Kosovës në Zagreb Ambasador Ambasada e Republikës së Kosovës në Londër Ju uron festat e fundvitit. 15 days stay) 15 days stay).